Banka Taşımacılığı

İçerisindekiler

Banka Taşıma


Banka taşımacılığı, nakliye hizmetleri arasında ayrı bir uzmanlık alanı gerektiren hizmetlerden biridir. Banka şubelerinin taşınması sırasında güvenlik en temel problemdir. Müşteri bilgilerinin yer aldığı donanımlar ve evraklar taşınma işlemi sırasında eksiksiz bir biçimde korunmalıdır. Bankaların görünen kadar görünmeyen taşınacak eşyaları da vardır.

Bilgisayar sistemleri ve bu sistemlerin çalışmasını sağlayan donanımların nakliyesi ve kurulumu önemlidir. Son derece hassas olan bu malzemeler, taşınma sırasında zarar görmeden yeni şubeye kurulmalıdır. Elektronik aletler, kasalar, bankolar, masalar, müşteri oturma grupları ve ATM’lerin taşınması da nakliyenin diğer parçalarıdır. Banka taşımacılığı malzeme yükü ve müşteri bilgilerini içeren dosyaların nakliyesini kapsadığı için özen gerektirir.

Banka Atm Taşıma


Şube taşıma işlemine başlamadan önce bir değerlendirme yapılır. Yapılan fizibilitenin ardından bir program belirlenir. Taşınma sırasında eşyaların zarar görmesini engellemek için ambalajlama yapılır. Araca yerleşme sırasında da maksimum güvenlik sağlanacak şekilde dizilim gerçekleştirilir. Diğer şubeye geçildiğinde ise uzman bir ekip elektronik tesisatın kurulmasıyla ilgilenir. Bir diğer ekip ise yerleşim düzenini sağlar. Firmamız banka taşımacılığı konusunda gerekli özeni göstererek hizmet verir.

Banka Nakliyesi

Kervan nakliyat banka nakliyesi için; öncelikle bir ekspertiz elemanı gelerek bankadaki eşyaları incelemektedir. Daha sonra iki eleman ile gelerek etüt çalışması yapılır. Etüt çalışması beğenilirse anlaşma sağlanır ve sözleşme yapılarak taşıma kağıt üzerine dökülür. taşıma günü banka görevlileri elemanlara değil direkt olarak KERVAN Nakliyatın formen'i ile muhataptır. Bilgisayar ve buna benzer cihazlar Avrupa dan ithal pet graft kağıtlara sarılıp kolilere konur.

Çelik kasa ve bankamatikler ise lift li araçlar vasıtası ile taşınır. KERVAN NAKLİYAT hep gelecekteki olumlu yada olumsuz olayları düşünerek geniş kapsamlı sigorta yapmaktadır. sigorta poliçesi taşıma günü banka görevlisine formen tarafından verilecektir. Olası bir hasar durumunda ise banka KERVAN NAKLİYAT ile değil direkt olarak sigorta acentesi ile muhataptır. Kervan nakliyat kamu kurum ve kuruluşlar haricinde banka ve ATM nakliyesinde eğitimli elemanları sahip banka dosyaları taşımasında ve arşivlemesi önemli bir iştir bu konuda gerekli tedbirleri elden bırakmadan çalışmalarını sürdürmektedir

Başa Dön