ofis nakliyatı
ofis nakliyatı
Anasayfa \ Blog \ ofis nakliyatı
ofis nakliyatı
İsmail KERVANCIOĞLU 27.07.2016 16:58:00 Evden Eve Nakliyat 881

 

Nakliyat dediğimiz taşıma işleminin gerçekleşmesidir. Taşınma işlemi ayrı bir özgüven ve özveri istemektedir. Taşınmak deyince aklımıza sadece ev taşımacılığı gelmemelidir.

Yaşam alanı olan birçok yer taşıma işlemi gerçekleşir. Örnek verecek olursak ofisler. Ofis nakliyat işi ev taşıma işleminden daha zahmetlidir. Çünkü ofislerdeki bilgisayarlar, dosyalar ve elektronik olan bütün aletler özenli ve dikkatli bir şekilde taşınmalıdır. Ofis nakliyat her türlü eşya barındırır. Sadece dosya veya elektronik eşyalar değil aynı zamanda evlerimizde kullandığımız eşyalara benzer eşyalarda bünyesinde barındırmaktadır.

Elektronik Eşya Taşınması: Elektronik eşyalar araca yerleştirilmeden önce güvenli bir şekilde paketlenmeli ve korunaklı bir şekilde kolilere konulmalıdır. Gerekirse köpüklerle kolinin içerisine destekler sağlanmalıdır. Çünkü elektronik her eşya ofisin en temel yapı taşıdır. İçerinde ofisin bütün bilgilerini bulunduran sistemler vardır.

Dosya Taşınması: Dosyalar aynı hizada ve iç içe geçmeyecek, kırılmasını önleyecek ve taşınma esnasından yıpranmasına izin verilmeyecek şekilde konulmalıdır.

Tabloların Taşınması: Ofisin görselliği ve estetikliği açısından önem verdiğimiz tablolar vazgeçilmezler arasındadır. Sadece ofislerde değil artık her yerde kullanılmaktadır. Tablolar öncelikle tabloyu saracak büyüklükte kâğıtla sarılıp paketlenir. Daha sonrada birbirine zarar vermeyecek şekilde kolilere yerleştirilir.

Mobilyaların Taşınması: Mobilyalar deyince aklımıza ofislerde kullanılan kitaplık, çalışma masaları ve sandalyeler gelmektedir. Aynı zamanda bazı ofislerde bekleme salonları olduğu için oturma grupları da bulunmaktadır.

Mobilyaların daha kolay taşınması ve zarar görmemesi için öncelikle kalın pet kağıtlarla  sarılmalı ve muhafaza edilmelidir. Ofis nakliyatı da evimizin nakliyatı kadar büyük bir önem taşımaktadır